Elektronická úřední deska

Aktualizováno: 5. 6. 2021

Efektivní komunikace s občany


V mnoha městech a obcích se objevují vedle klasických papírových úředních desek také designové a dotykové řešení pro elektronickou úřední desku. Tento panel nenahradí pouze jednu nástěnku, ale rovnou všechny! Pomocí speciálního modulu dojde k napojení na spisovou službu a vy již nemusíte tisknout a složitě vyvěšovat dokumenty.


Venkovní elektronické úřední desky samozřejmě splňují veškeré legislativní podmínky dle § 26 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, a je možné vyhledat všechny zveřejněné dokumenty. Dostupnost zařízení 365 dní v roce, 7 dní v týdnů, 24 hodiny denně, zajistí, že dokumenty budou přístupné v kteroukoliv dobu.


Nejen pro tento účel může panel sloužit, #elektronickaurednideska je pouze jedna z možných funkcionalit celého panelu. Mezi další hojně využívané patří oblast #turismu, kdy částečně nahradí turistické informační centrum a zprostředkuje informace i návštěvníkům z jiných měst a obcí.Jízdní řády a počasí se budou také hodit, tak jako informace z oblasti kultury. Chcete vědět co se dnes bude hrát? Objednat si lístek? I toto je možné. Nebo máte před radnicí parkoviště a nechce nevzhledný parkovací automat a rádi byste platbu uskutečnili na tomto panelu? I toto je reálné.


Dostupnost pro všechny!

Elektronická úřední deska je dostupná pro všechny. Disponuje speciálním módem pro hendikepované, který zajistí přeskupení obsahu do spodní části obrazovky, aby byl dostupný třeba i z invalidního vozíku. Pokud k panelu dorazí slabozraký člověk, může si texty zvětšit natolik, aby pro něj byly snadně čitelné.


Ekologie

Informační panel inCITY i jeho nová genrace V3.0 disponují vysokojasou zobrazovací jednotkou šetrnou k životnímu prostředí. Automatická regulace jasu, kontrastu a inteligentní systém řízení spotřeby zajistí ve spojení s AntiGlare povrchovou úpravou dotykového senzoru nejen maximální čitelnost za všech světelných podmínek, ale také co nejnižší možnou spotřebu celého zařízení. Automatický topný/chladící systém udržuje konstantní teplotu ve vnitřním prostoru a napomáhá ke zvýšení životnosti celého zařízení.


Máte obavy o bezpečnost?

Nemusíte. Zařízení je konstruováno pro venkovní použití. Vyváženost a stabilita celé konstrukce, odolnost proti vodě a prachu IP65, ale také certifikace IK10. Skryté panty, a vícebodový zamykací mechanizmus. To vše s ohledem na zajištění maximální odolnosti proti vandalismu. Navíc už v základním provedením disponuje informační panel antinálepkovým povrchem a ten je možno rozšířit o antigrafitti nátěr.


Co vše tedy přinese pro vás venkovní #informacnipanel inCITY?

  • usnadnění vyvěšování dokumentů

  • doplněk pro turistické informační centrum

  • informace z oblasti kultury

  • informace z oblasti sportu

  • platbu za parkování

  • informace o dopravních spojení a počasí

  • a mnoho dalšího ...